«Ти вже дорослий та самостійний» – сказала матір своєму 7-річному сину

Я помітила дещо у багатодітних родинах: якщо ти найстарший у сім’ї, то чомусь не маєш права на безтурботне дитинство. Ти постійно повинен допомагати у хатніх справах, доглядати за молодшими дітьми.

В нашому будинку якраз мешкає багатодітна родина, де за трьома молодшими дітьми доглядає 7-річний хлопчик. Мати та батько народили чотирьох діток з різницею в 1-2 роки й не встигають усім дати ради. Мені дуже шкода цього маленького хлопчика. Якось я почула, як його мама вичитувала його за те, що він замість хліба купив печиво.

«Я ж казала купити молоко, яйця та хліб. То навіщо ти купив печиво? Як можна було переплутати?! І навіть не думай зараз заплакати! Ти вже дорослий та самостійний і маєш пам’ятати про те, що мама тобі говорить», – строго казала жінка.

Я дивилася на цього втомленого батьківськими турботами хлопчика і згадала у ньому себе.

Я була найстаршою дитиною в сім’ї й мала двох молодших братів. З 6 років я несла на собі тягар материнства, адже мама часто залишала мене за няньку, поки робила якісь хатні справи. З 9 років я вже забирала малих з садочка та розігрівала обід, прибирала в хаті. Я не пам’ятаю, як я гралася з однолітками та чи був в мене взагалі вільний час для дитячих пустощів.

Мабуть, через таке дитинство, я не хочу народжувати більше однієї дитини. Наразі я щаслива дружина та мама донечки, якій я даю можливість бути дитиною. У свої 8 вона ще не знає, що таке прибирання, миття посуду, прання.

Я вважаю в дитинстві варто бавитися та гратися, а втомитися від побутових справ моя донька ще встигне. Шкода, не всі батьки розуміють, що їхні діти не повинні виконувати обов’язки замість них та окрім зобов’язань мають право на особистий простір.

 

Оцініть статтю
NewsMix
«Ти вже дорослий та самостійний» – сказала матір своєму 7-річному сину